پشت پرده کاهش قیمت دلار /یخ قیمت دلار و سکه آب شد
کدخبر: ۵۱۴۸۲۶ ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ – ۱۴:۱۲
اقتصادنیوز : امروز یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ یخ قیمت دلار و سکه آب شد و قیمت ها بر مدار کاهش قرار گرفت.
به گزارش اقتصادنیوز ، بررسی هسته مرکزی بازار ارز تهران در دومین روز هفته جاری حکایت از کاهش نرخ دلار دارد.
یخ قیمت دلار آب شد
یخ اسکناس آمریکایی در تهران از روز گذشته در حال آب شدن است و قیمت دلار به سمت پایین در حال حرکت است. قیمت دلار امروز در تهران دو محدوده حساس را از دست داد و حتی تا ابتدای کانال هم عقب نشینی کرد.

تبعیت دلار تهران از هرات
فعالان بازار ارز تهران دلیل این کاهش قیمت را به تبعیت تهران از بازار های همسایه ربط می دهند . نرخ دلار هرات از شب گذشته بر مدار نزول قرار گرفته و اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده یک کانال عقب نشینی کرد. قیمت دلار هرات امروز تقریبا ۴۴۰ تومان ارزان تر از روز شنبه معامله شد.
دلار سلیمانیه فاز مخالف زد
در این میان سلیمانیه فاز مخالف زد. نرخ دلار سلیمانیه امروز اندکی بالا تر از روز گذشته معامله شد .

کاهش قیمت درهم پا به پای دلار
نرخ حواله درهم نیز امروز پا به پای دلار مسیر کاهش را طی کرد. قیمت درهم روز گذشته ۱۵۰تومان کاهش را ثبت کرد و در بازار امروز هم مانند روز گذشته ۱۵۰ تومان دیگر ارزان شد .
نرخ دلار توافق در سراشیبی
البته همه خبرها در بازار آزاد نبود. بازار ارز توافقی هم امروز در سراشیبی قرار گرفت. کاهش تب و تاب قیمت دلار آزاد در نرخ دلار توافقی هم دیده شد . قیمت دلار در بازار توافقی امروز یک کانال پایین آمد و به کانال ۲۸ هزار تومان برگشت نرخ دلار توافق امروز به رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد .
قیمت دلار در صرافی ملی و بازار متشکل ارزی
در صرافی ملی هم ظهر امروز قیمت خرید دلار آمریکا ۲۷ هزار و ۷۹۳ تومان و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۸ هزار و ۷۳ تومان بود. قیمت دلار متشکل هم امروز ۲۷ هزار و ۹۳۸ تومان بود .
سیگنال های برجامی به قیمت دلار
البته عده از فعالان بازار معتقدند که سیگنال های برجامی موجب افزایش سطح انتظارات مثبت نسبت به آینده مناسبات اقتصادی کشور پس از توافق احتمالی شده باشد.
به همین دلیل درصد قابل توجهی از بازیگران ارزی نسبت به آینده قرارداد برجام خوش‌بین هستند و معتقدند که اکنون زمان تبدیل دارایی‌های ارزی به ریال است.
زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفته کمیسیون امنیت ملی مجلس قرار است امروز جلسه‌ای را با تیم مذاکره کننده هسته‌ای برگزار کند که احتمالا مسئول تیم مذاکره کننده نیز در جلسه حضور پیدا می‌کند.
از سوی دیگر میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات وین در توییتی نوشت: تحریم‌ها علیه ایران ممکن است به‌زودی برداشته شوند.

 

اتصالات جوشی _ بوشن جوشی _ زانو جوشی _ تبدیل جوشی _ گپ جوشی _ سه راهی جوشی _لوله مانیسمان _ لوله درزدار _زانو جوشی درزدار _ زانو جوشی مانیسمان _تبدیل جوشی درزدار_ تبدیل جوشی مانیسمان _ سه راهی جوشی درزدار _سه راهی جوشی مانیسمان

 

گروه صنعتی آلفا

با کارشناسان فروش ما در اتبا ط باشید:

واتساپ: ۰۹۳۵۱۵۲۴۷۵۲

    info@alfapipeco.com ایمیل:             www.alfapipeco.com

۵۵۶۲۱۷۲۳- ۰۲۱     ۵۵۶۲۳۰۶۳- ۰۲۱    ۵۵۶۲۱۲۸۸- ۰۲۱

نظری نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *